Monument Park

State Champion Silhouettes

Female Athletes

Ella Gilson

Hawken

OHSAA Division 2 - 2018

Ella Hesson

Williamstown (WVA)

WVSSAC A-AA - 2018

Miranda Stanhope

Badger

OHSAA Division 3 - 2018

Annie Zimmer

Chagrin Falls

OHSAA Division 2 - 2017

Leah Roter

Beachwood

OHSAA Division 2 - 2016

Athena Welsh

St. Thomas Aquinas

OHSAA Division 3 - 2014, 2015

Christina Blair

CVCA

OHSAA Division 2 - 2009

Katie Gillespie

CVCA

OHSAA Division 2 - 2008

Emily Infeld

Beaumont

OHSAA Division 2 - 2006, 2007

Bridget Franek

Crestwood

OHSAA Division 2 - 2005

Michelle Sykes

Lakewood

OHSAA Division 1 - 2001

Amy Arnold

CVCA

OHSAA Division 2 - 2001

Kelli Litten

Northwest

OHSAA Division 2 - 1997

Emily Mars

Field

OHSAA Division 2 - 1999

Katie McGregor

Willoughby South

NCAA Division 1 - 1998

Amy McKinley

Amherst Steele

OHSAA Division 1 - 1991

Brandi Sabino

Woodridge

OHSAA Division 3 - 1991

Katie Sabino

Woodridge

OHSAA Division 3 - 1995, 1996

Becky Testa

McDonald

OHSAA Division 3 - 1994

Jen Wollam

Alliance

OHSAA Division 1 - 1996, 1997

Jenni Brown

Salem

OHSAA Division 1 - 1992

Katy Radkewich

Beaumont

OHSAA Division 2 - 1994, 1995, 1996

Laurie Gomez

Boardman

OHSAA Division 1 - 1985, 1986, 1987

Male Athletes

Ben Bumgarner

Waynesburg Central

PIAA - AA - 2016

Jonah Powell

Grove City (PA)

PIAA – AA - 2018

Joseph Bistritz

Chagrin Falls

OHSAA Division 2 - 2014, 2015

Tristan Dahmen

Maplewood

OHSAA Division 3 - 2014, 2015

Bobby Johnson

McDonald

OHSAA Division 3 - 2013

Mark Hadley

Boardman

OHSAA Division 1 - 2013

Nick Iacofano

St. Vincent-St. Mary

OHSAA Division 2 - 2012

Ryan Gil

North Allegheny (PA)

PIAA AAA - 2010

Ryan Polman

Independence

OHSAA Division 3 - 2009

Jarrod Eick

Marlington

OHSAA Division 2 - 2008

Mike Spooner

West Springfield (VA)

VIAA D-I - 2006

Emil Heineking

Chardon

OHSAA Division 1 - 2006

Aaron Melhorn

Fairless

OHSAA Division 2 - 2005, 2006

Andy Arnio

Maplewood

OHSAA Division 3 - 2005

Dan Nemergut

South Range

OHSAA Division 3 - 2004

Wesley Smith

Hudson

OHSAA Division 1 - 2002

Matt Buzek

St. Vincent-St. Mary

OHSAA Division 2 - 2002, 2003

Anthony Mion

St. Vincent-St. Mary

OHSAA Division 2 - 2001

Shawn Cavanaugh

Mount Lebanon (PA)

PIAA AAA - 2000

James Sjostrom

Aurora

OHSAA Division 2 - 1999

Pat Conway

West Springfield (VA)

VIAA Division 1 - 1997

Sean Kelley

Mentor Lake Catholic

OHSAA Division 2 - 1997

Andy Grecious

Ashtabula Edgewood

OHSAA Division 2 - 1996

Patrick Kelley

St. Ignatius

OHSAA Division 1 - 1995

Sharif Karie

West Springfield (VA)

VIAA Division 1 - 1995, 1996

Vincent Fries

Seneca East

OHSAA Division 3 - 1994, 1995, 1997

Cris Cave

Tuscarawas Valley

OHSAA Division 2 - 1994

Jason Wertz

Canfield

OHSAA Divison 2 - 1991

Stuart Henderson

McDonald

OHSAA Division 3 - 1989

Mike McWilliams

Grove City (PA)

PIAA AA - 1988